Re: ďáblův advokátProtoze o tom neco malo vim, tak rovnou napisu, ze to takhle podane vypada desive... ale na tom sidlisti nebylo nic tak moc strasneho. Vim to, vyrostl jsem tam. To sidliste na levem brehu nakonec v sedmdesatych letech vzniklo take (Zatisi, Hurka, Cukrovar) a klimaticke podminky tam byly excelentni. Ocenili je zejmena najemnici v prizemnich bytech pri povodni 2002. Z vlastni zkusenosti... Lobecek (pravy breh) byl vzdy pro bydleni lepsi nez breh pravy. Co se te spodni vody tyce, kdyz si tu zpravu prectete pozorne, zjistite, ze Kaucuk, jakoliv se zprvu zkousel branit nakonec musel zaplatit napravna opatreni, Nelahozeves a Veltrusy dostaly vodovod a kolem arealu byla vybudovana tzv. hydraulicka ochrana podzemnich vod, tj. trvale cerpani a precistovani cerpane vody, ktere od te doby bezi neustale a je obnovovano. Perlicka na zaver... momentalne se v arealu resi sanace znecisteni ke kteremu se stat zavazal pri privatizaci. Jde o tzv. starou zatez, kdy byly do vytezene piskovny lezici za kralupskym letistem vyvazeny odpady z "petrolejky" lezici na levem brehu. Za prvni republiky, asi tak ctvrt stoleti pred spustenim vyroby Kaucuk n.p. (1963).
|