Raft.cz

Tisk z adresy http://www.raft.pl/forum-Botic-vs-vzducholod.aspx?ID_prispevku=3077
- Reklama -
Půjčování lodí na řece Nysa Klodska

Dyskusyjny forum Botič vs. vzducholoď

Botič vs. vzducholoď
pepak
19.09.2013 16:42 | rzeka: Botič,
Pokud opravdu bude letos voda, rád bych si znovu dal Botič. Kdysi dávno už jsem ho jel na kajaku, teď bych ho z různých důvodů potřeboval dát na dvoumístné vzducholodi. Samozřejmě si uvědomuju, že teď po povodních to bude vypadat jinak než dříve, ale přesto - nemáte někdo tušení, jestli je Botič pro Baraku a spol. sjízdný? Matně si pamatuju, že moc místa na otáčení do protisměru nemá, ale holt bych to sjel bez zastavení - spíš mi jde o různé dráty, žiletky a jiné párací vybavení. Díky.
Re: Botič vs. vzducholoď
Chobotnice
19.09.2013 17:15 | rzeka: Botič,
S párátkama je to tak, že co se má stát, to se stane. Neni jich tam málo - spíš teda ve formě bordelu. Jináč počitej, že třeba nad Grébovkou fakt nezastavíš. A když to zkusíš, tak ji dáš pozadu. Smajlík Smajlík
Re: Botič vs. vzducholoď
pepak
19.09.2013 17:34 | rzeka: Botič,
Pozadu jezdím celkem často, to mi až tak nevadí, spíš mi jde o to, abych z jedné lodi neudělal dvě nebo víc.
Re: Botič vs. vzducholoď
Střelec
20.09.2013 06:11 | rzeka: Botič,
Po povodních 2002 jsem to jel na Pálavě a jedinej problém byl, že se v tom háčkovi rozpustily na rukou chirurgický rukavice. Před pár lety to dokonce nějaký indoši dali na indiánským koženým člunu, co vypadá kako kříženec koše a deštníku, potaženej syrovinou z krávy (bizoni nějak došli). někdy předloni jsem dal na vzducholodi Rokytku a taky v pohodě. Chce to mít oči na šťopkách a rychle manévrovat.
Re: Botič vs. vzducholoď
pepak
20.09.2013 09:33 | rzeka: Botič,
Rokytka je v pohodě, tu jezdím pravidelně, ale Botič jsem jel jen jednou asi před deseti lety, navíc to byla moje první jízda na kajaku na něčem víc tekoucím než Hostivařská přehrada, takže jsem nějak neměl moc času koukat kolem sebe, jak to vypadá. (Taky jsem se hned na začátku na jednom stromě vykoupal, naštěstí chirurgické rukavice jsem neměl, tak se nemohly rozpustit 😀.)
Re: Botič vs. vzducholoď
Re: Botič vs. vzducholoď
Had
22.09.2013 17:37 | rzeka: Botič,
Ahoj já to jel v pátek před povodněma v sobotu už se to nedalo a bylo to uplně v pohodě ,hodně vody tak o 25cm víc než se běžně pouští,už to natejkalo na most pod přehradou ,roura se nedala byla pod vodou ale jinak moc pěkný svezení,vylezli sme u Finačáku Grebovka ,bylo tam moc bordelu tak sme to ukončili dřív ,jaký to je ted po ty velky vodě???to se uvidí😀)Had
Re: Botič vs. vzducholoď
Václav
22.09.2013 22:00 | rzeka: Botič,
Ten člun se jmenuje "bullboat" http://www.indiancorral.cz/vyr... . Dá se (prý) na něm splout leccos. Jediným problémem (prý) je, že po několika dnech plavby začne strašlivě zapáchat. Což je právě na Botiči více než stylové .... Smajlík Smajlík Smajlík
Re: Botič vs. vzducholoď
Kuba Turek
26.09.2013 12:33 | rzeka: Botič,
Teče nám pod okny redakce. Občas se svezeme. Po povodních je to pod přehradou prořezané, bordel vyčištěný. Na vzducholodi budeš "pouze" štvát kajakáře, kteří musejí vjíždět do stupňů rychle, a tak jim tam budeš překážet. (Horní tok je místy ještě pořád zatarasený velkými kmeny, ale všechny se dají za střední vody objet. Největší problém tam jsou nízké lávky, ale naštěstí jsou vidět dost dlouho dopředu.)
Re: Botič vs. vzducholoď
pepak
26.09.2013 18:35 | rzeka: Botič,
Díky za info. Kajakářům se vynasnažím nepřekážet moc, oni se zase jistě vynasnaží uklidnit emoce v případě, že se mi to nepodaří.
Re: Botič vs. vzducholoď
Wikk
09.10.2013 15:30 | rzeka: Botič,
Případně až uslyšíš podivný zvuk, který náramně bude připomínat zvuk otevírajícího se nože, nebo uvidíš blýsknout čepel příliš blízko, věz, že do Vltavy jedeš na pogumovaném kapesníku... 😉
Celkově se trochu obávám masovky, tím, že se dlouho Botič nejel...
Re: Botič vs. vzducholoď
Václav
09.10.2013 17:35 | rzeka: Botič,
Já si myslím, že takový kajakar trochu přidržený ve válečku pod stupínkem gumovou lodičkou, která mu zakotvila za krčkem, že takový odrzlý kajakár marně se pokoušející frajeřit s tím svým eskymáčkem nabízí všem okolo pohled k popukání ... Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Ve stejném termínu, pokud se nemýlím, se jede Bečvárka, třeba část plavců stáhne....
Re: Botič vs. vzducholoď
Wikk
09.10.2013 18:06 | rzeka: Botič,
Takový pablb, který toto dělá úmyslně kajakářům (C1, OC1 a jiným menším lodím) si koleduje o přespapulu. I kdyby to nebylo úmyslné, je to jen ukázka neohleduplnosti. Ale to je takové pošťuchování...které jsem si začal, uznávám, sám to ale neuznávám. Znám spoustu kajakářů, kteří to s jedním listem umí mnohdy lépe, než kdejaký ortodoxní nekajakář.
V mnoha místech na Botiči se prostě zastavit nedá a veškeré pokusy o to, jsou jen ohrožením spolusplouvačů, na to jsem se snažil poukázat. Přeci jen s malou lodí je manévrovatelnost snažší a tedy, pokud to jezdec umí, i ohleduplnější. A mnohdy jsou situace, které se nožíkem vhodně upuštěným k upuštění gumotexu dají vyřešit nejlépe. Smajlík
Re: Botič vs. vzducholoď
Chobotnice
09.10.2013 20:46 | rzeka: Botič,
To mi připomíná, jak jsem na Hameráku řikal, že by se na vlek vlezlo mnohem víc vzducholodí, kdyby se tam pořádně porovnaly vídlema. Smajlík
Re: Botič vs. vzducholoď
Aleš K.
09.10.2013 17:46 | rzeka: Botič,
No to je bohuzel pravdepodobne
Re: Botič vs. vzducholoď
Václav
09.10.2013 18:55 | rzeka: Botič,
Já jsem byl na Botiči naposledy ještě ve svojí době před-neoprenové a před-vzducholoďové a předmanželské (i takové divné časy existovaly Smajlík ). Pluli jsme tenkrát s indiánsky pomalovanou Vydrou a téměř na každém stupni šli zaliti ke dnu, abychom o to více záviděli nedbale elegantní zhoupnutí projíždějících pálavistů (Baraka ještě chodila po houbách). A sem tam jsme samozřejmě šmrncli nějakého kajakáře, protože naše obratnost byla v porovnání s jejich mizerná. A stávalo se nám to i později na vzducholodích jinde (vzpomínám si, jak moji neobratní klienti na Rokytce rozstřelili celé Kajaky.cz. Smajlík ) Vždycky stačilo jediné: "Sorry, pardón, izvinítě, omlouvám se... " A vytažené nože byly zastrčeny za přátelského chechtotu. No - ale to možná bylo v době před- masovské, možná se časy změnily. Nebo my? Smajlík Smajlík Smajlík
Re: Botič vs. vzducholoď
Václav
09.10.2013 19:01 | rzeka: Botič,
Bečvárka se jede den předem, takže odflitruje Doubravu a Rokytku, nikoliv Botič (taky se mohli pořadatelé domluvit a pěkně všechny ty bezva akce rozložit na celý podzim a nikoliv narvat do dvou víkendů.. Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík )
Re: Botič vs. vzducholoď
zenhas
09.10.2013 20:19 | rzeka: Botič,
Bečvárka se kvůli nedobré kondici hráze rybníka letos tuším nejede.
Re: Botič vs. vzducholoď
Václav
10.10.2013 17:27 | rzeka: Botič,
No jo, na stránkách Q a K je na Bečvárku odkaz, ale na rok 2012. Trochu jsem se překoukl, doufám, že se tam někdo nepožene .... Smajlík Smajlík
Re: Botič vs. vzducholoď
pepak
20.10.2013 13:18 | rzeka: Botič,
Tak dobrý, vzpomínky z doby před >10 lety a první jízdy na kajaku byly drsnější než realita - když jsem to jel dnes, tak to bylo úplně bez problémů, zastavit by se dalo všude, kdyby bylo potřeba, a ani s kajakáři jsem žádné střety neměl, protože všichni zůstali daleko vzadu (nevím proč, ale nějak lidi většinou zůstávají na startu a čekají, až jich bude pořádný chumel).
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
Index solárního jezdce
27.6. index č. 4 Jasno,velmi nízké stavy
Index solárního jezdce na hodnotě 4: Jasno,velmi nízké stavyIndex solárního jezdce na hodnotě 4: Jasno,velmi nízké stavyIndex solárního jezdce na hodnotě 4: Jasno,velmi nízké stavy

28.6. index č. 4 Jasno,velmi nízké stavy
Index solárního jezdce na hodnotě 4: Jasno,velmi nízké stavyIndex solárního jezdce na hodnotě 4: Jasno,velmi nízké stavyIndex solárního jezdce na hodnotě 4: Jasno,velmi nízké stavy

Index je kombinací počasí a stavu vody. Čím vyšší číslo, tím lepší podmínky pro solární jezdce.

 
Desatero vodáka
17.06.26
V rámci vyhlášené přírodní rezervace na Ploučnici je od Borečku po železniční most u zst. Vlčí Důl - Dobranov zakázáno splouvat Ploučnici v období od 1. dubna do 31. července v době mimo 8. až 19. hodinu.
15.06.26
Pozor v Turnově, kde budou probíhat povodňové opravy. Po dobu prací na VD Turnov II (MVE Shořalý mlýn) bude probíhat mimořádná manipulace na vakovém jezu se snížením hladiny v nadjezí maximálně o 30 cm; jezová zdrž nebude vypuštěna. Koridor pro přenášení lodí okolo stavby v podjezí bude vyznačen cedulemi. Práce na VD Turnov I (Dolánky) budou probíhat mimo vodáckou sezónu.
09.06.26
Na dolní Ohři pod Žatce se bude rekonstruovat železniční most, což bude znamenat omezování plavby a též i úplné zastavení plavby od 13. 7. 2026 do 13. 8. 2026 a od 30. 9. 2026 do 6. 10. 2026. Více na sps.cz.
27.05.26
Na řece Moravě bude letos nově fungovat shuttle bus, který bude svážet vodáky na nástupní i z výstupní místa. Rezervace jsou již teď možné na busmorava.cz.
26.05.26
Z důvodu nepříznivých hydrologických podmínek a vzhledem k nepříznivému výhledu počasí byl letošní závod ČPV 47. Letní Blanice zrušen.
21.05.26
Na Oravě se bude od 23.5.2026 manipulovat z přehrady Tvrdošín v běžném letním režimu, t.j. 3:00-10:00 odtok 15 m3/s. Jen 1. - 2. 6. dojde ke snížení na 12 m3/s.
18.05.26
Po téměř 20 letech jsme se pustili do celkového přeprogramování webu tak, aby vyhovoval moderním požadavkům. Snažili jsme se zachovat vizuální rozložení. Web by měl být rychlejší a zobrazování pohodlnější. Pokud byste narazili na nějaký problém, dejte vědět.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.26
Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
22.06. Bazar prodám: Gronský kajak, délka 510cm, šířka 54cm, hmotnost 16,5kg, kostra smrk a jasan, potah polyamid 6.6 (ba
22.06. Volné místo: Chartplottery Garmin Echomap Ultra 2. Zcela nové s kompletním příslušenstvím. Garmin Echomap U
21.06. Bazar prodám: Ahoj, prodám nový bílý singl MOOD od německého výrobce Armerlite. Loď ještě nebyla na vodě a je bez
19.06. Bazar prodám: MAMBA 8.1 Ahoj, trochu jsem přibral a potřebuji novou loď, proto nabízím svou pět let starou Mambu
18.06. Práce: Dobrý večer! Potřebuji pomoci opravit dřevěnou kanoi "žebrovku" (tmelení, broušení, příp. napařování
12.06. Bazar prodám: Prodám kajak Tomahawk 375. Pohodová singlovka na klidnou vodu. Rychlý,téměř jak pevná loď. V ceně ve
11.06. Bazar prodám: Ahojte vodáci, rád by som posunul náš rodinný raft (zanovný 3 x na vode) je to Pulsar 420 podlepený
10.06. Volné místo: Pohodové řeky Provence 4.7. - 12.7.2026 https://www.povoda.cz/Zajezd/26Z006#FRANCIE---pohodove-reky
08.06. Bazar prodám: Prodám 3 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří lodí 5 let. Na všech lodích je dělaná nějaká
29.05. Bazar prodám: Waka Gangsta 275 cm, 360 litrů, kajak pro velký kluky. Málo jetý.
Vtip Karla Macase
23.06.
Úpa: druhý jez v Úpici - km 32. Po prohlídce za velmi malé vody z již otevřené cyklostezky upřesňuji: p
21.06.
Metuje: Problematické přenášení jezu na 36.7 km (poblíž prameníků v Bělovsi). Kvůli stavbě kolonády je do 28
08.06.
Jihlava: Pozor mezi Medlovem a Smolínem - padlý strom přes celou řeku, za ním nachytáno několik metrů klacků,
08.06.
Tichá Orlice: 5.- 6. 6. 2026 sjezd na Sambách a Tydře z Újezda u Chocně do Týniště. Stav vody dle vodočtu v Čermné
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re