Raft.cz

Tisk z adresy http://www.raft.pl/forum-Da-se-sjet-na-raftu.aspx?ID_prispevku=386
- Reklama -
Půjčovna lodí Otava tour

Dyskusyjny forum Dá se sjet na raftu?

Dá se sjet na raftu?
Ondra
28.09.2007 10:25 | rzeka: Vavřinec,
Ahoj, měl bych dotaz, jestli se dá sjet Vavřinec při vypouštění na raftu, chtěl bych to jet až do Toušice,díky za odpověď Smajlík
Re: Dá se sjet na raftu?
Honza Pok.
28.09.2007 11:15 | rzeka: Vavřinec,
Smajlík Prosím tě, podívej se alespoň na nějakej článek o Vavřinci nebo do fotek, které jsou vpravo u Vavřince v Průvodci, jakou vodoteč a na čem to chceš jet.
Na víc slov v mé odpovědi nemám sílu...
Re: Dá se sjet na raftu?
Ondra
28.09.2007 11:47 | rzeka: Vavřinec,
no chlapče, když nechceš normálně odpovědět, tak proč odepisuješ? Myslíš že takový názor jako máš ty někoho zajímá? Dle fotek se to jet dá, tak mě spíš zajímá názor někoho kdo to jel celé. A všechny články jsem pročetl a není zmínka o tom jestli se dá nebo nedá sjet! Takže bude lepší ,když konkrétně ty, nebudeš ostatním na dotazy reagovat!
Re: Dá se sjet na raftu?
Honza Pok.
30.09.2007 18:27 | rzeka: Vavřinec,
Milý Ondro, možná mi jen nesedl Tvůj smajlík... Naštěstí se dostávám do věku, kdy mě (pevně věřím) podobné dotazy přestanou překvapovat. Pro seznámení s mými ostatními reakcemi si můžeš zadat mé jméno do vyhledávače, případně mi napsat Smajlík
Take it easy...
Re: Dá se sjet na raftu?
mowla
02.10.2007 09:54 | rzeka: Vavřinec,
"No chlapče"...
Osobně se domnívám, že Honza (inu - slovanská holubičí povaha) zareagoval poměrně smířlivě, od jiných by ses určitě dočkal nejen zavrčení, ale rovnou 'kousnutí'...
😀))
Přijde mi totiž značně podivné ptát se na věci, které jsou pořadatelem jasně uvedeny v propozicích k akci - "Trať není vhodná pro otevřené lodě, zcela vyloučena je účast pramic a raftů!"...
Mezi základní činnosti při přípravě na akci nepatří jen kontrola (sehnání) výbavy, ale i čtení - a respektování!!, pokynů organizátora- pokud bys je snad nebyl schopen najít , koukni na http://www.vodacipecky.cz/vavr...
😀))
Je dobré se na to co nevíš ptát - ale lépe je se ptát jen na to, co není zcela jasné - jinak se prezentuješ jako člověk poněkud neschopný...
😀))
Jinak - jak vyplývá z reakcí Petra a Václava - přijedeš-li na Vavřinec s raftem a nevykáže tě někdo z organizátorů rovnou (celý potok se uhlídat nedá, že), budou ti mnozí klnout on-line - a pokud někoho 'přejedeš' (omlouvám se, že ač tě neznám, pochybuji o tvých vodáckých zkušenostech a znalostech), možná dostaneš i pádlem...
A jen jako doplněk - nejenže raft nemá na potoku typu Vavřince co dělat, není dokonce vhodný ani na Toušickou kaskádu - i když tam bys pravděpodobně 'pobavil'...
😀))
BTW - pokud se ti má odpověď - podobně jako Honzova, snad nezdá dostatečně zdvořilá, uctivá či úplná, i na mne je tu mail...
😀))
Re: Dá se sjet na raftu?
Petr
28.09.2007 14:23 | rzeka: Vavřinec,
Vavřinec, Hamerák a podobné potoky nejsou pro raft vůbec vhodné. Navíc ogranizátoři těchto akcí přímo zakazují vjezd raftům na potok. Je to tak úzké, že bys to celé zablokoval a dalších 300 lidí by ti skončilo na zádech, jelikož tam je i občas problém zastavit.
Re: Dá se sjet na raftu?
Ondra
28.09.2007 16:45 | rzeka: Vavřinec,
díky za info, já jsem právě koukal na ty fotky a přišlo mi, že by to šlo,ale tak raději se ptám at vím co s sebou vzít! Díky
Re: Dá se sjet na raftu?
Václav
29.09.2007 10:52 | rzeka: Vavřinec,
Já Tvému dotazu rozumím, protože taky často řeším dilema, jestli by se skupina začátečníků, co ji mám na starosti, dala vzít na nějaký více tekoucí tok. Jak na Hameráku, tak na Vavřinci jsem dokonce viděl osobně či na fotkách raftery, sám na něm s dětmi jezdím třeba Rokytku. Přesto Ti též Vavřinec nedoporučuju, fakt bys tam překážel a moc si to neužil. Je to úzké, rychle to teče a meandruje,tzn. nic optimálního pro měchuřiny.
p.s.: Honza P. je jinak strašně hodný člověk, asi neměl svůj den 😀
Re: Dá se sjet na raftu?
Marky
01.10.2007 20:16 | rzeka: Vavřinec,
Jak bylo receno, mozna da, ale nesmi. Pokud chces na nafukovacce, tak na dvoumistne, ale pokud to na tom neumis, bude lepsi, kdyz si to letos projdes po brehu a sjedes si predtim neco sirsiho. Preci jenom je ten potok trochu uzkej a meandruje a i pouha Palava dokaze zablokovat na nekterych mistech prujezd. Nebo si vem zkusenyho kormidelnika. Bohuzel, cim min to tam lidi umi, tim vetsi si vetsinou berou plavidlo. Loni jsem raftakum(!) lovila padlo pod esickem a to o necem svedci, kdyz ho dokazi ztratit na takovem miste. Smajlík
Re: Dá se sjet na raftu?
Jarek
02.10.2007 15:31 | rzeka: Vavřinec,
Třeba ho neztratili, třeba ho jen zahodili 😀). Znáš to, když umíš náklon a číst vodu, pádlo nepotřebuješ 😀)... no, když to neumíš, tak ho vlastně nepotřebuješ taky, protože už ti moc nepomůže - takže hurá na vodu bez pádel, bude sranda 😀). Fakt je, že loni bylo esíčko hodně poklidný.
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
17.06.26
V rámci vyhlášené přírodní rezervace na Ploučnici je od Borečku po železniční most u zst. Vlčí Důl - Dobranov zakázáno splouvat Ploučnici v období od 1. dubna do 31. července v době mimo 8. až 19. hodinu.
15.06.26
Pozor v Turnově, kde budou probíhat povodňové opravy. Po dobu prací na VD Turnov II (MVE Shořalý mlýn) bude probíhat mimořádná manipulace na vakovém jezu se snížením hladiny v nadjezí maximálně o 30 cm; jezová zdrž nebude vypuštěna. Koridor pro přenášení lodí okolo stavby v podjezí bude vyznačen cedulemi. Práce na VD Turnov I (Dolánky) budou probíhat mimo vodáckou sezónu.
09.06.26
Na dolní Ohři pod Žatce se bude rekonstruovat železniční most, což bude znamenat omezování plavby a též i úplné zastavení plavby od 13. 7. 2026 do 13. 8. 2026 a od 30. 9. 2026 do 6. 10. 2026. Více na sps.cz.
27.05.26
Na řece Moravě bude letos nově fungovat shuttle bus, který bude svážet vodáky na nástupní i z výstupní místa. Rezervace jsou již teď možné na busmorava.cz.
26.05.26
Z důvodu nepříznivých hydrologických podmínek a vzhledem k nepříznivému výhledu počasí byl letošní závod ČPV 47. Letní Blanice zrušen.
21.05.26
Na Oravě se bude od 23.5.2026 manipulovat z přehrady Tvrdošín v běžném letním režimu, t.j. 3:00-10:00 odtok 15 m3/s. Jen 1. - 2. 6. dojde ke snížení na 12 m3/s.
18.05.26
Po téměř 20 letech jsme se pustili do celkového přeprogramování webu tak, aby vyhovoval moderním požadavkům. Snažili jsme se zachovat vizuální rozložení. Web by měl být rychlejší a zobrazování pohodlnější. Pokud byste narazili na nějaký problém, dejte vědět.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.26
Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
22.06. Bazar prodám: Gronský kajak, délka 510cm, šířka 54cm, hmotnost 16,5kg, kostra smrk a jasan, potah polyamid 6.6 (ba
22.06. Volné místo: Chartplottery Garmin Echomap Ultra 2. Zcela nové s kompletním příslušenstvím. Garmin Echomap U
21.06. Bazar prodám: Ahoj, prodám nový bílý singl MOOD od německého výrobce Armerlite. Loď ještě nebyla na vodě a je bez
19.06. Bazar prodám: MAMBA 8.1 Ahoj, trochu jsem přibral a potřebuji novou loď, proto nabízím svou pět let starou Mambu
18.06. Práce: Dobrý večer! Potřebuji pomoci opravit dřevěnou kanoi "žebrovku" (tmelení, broušení, příp. napařování
12.06. Bazar prodám: Prodám kajak Tomahawk 375. Pohodová singlovka na klidnou vodu. Rychlý,téměř jak pevná loď. V ceně ve
11.06. Bazar prodám: Ahojte vodáci, rád by som posunul náš rodinný raft (zanovný 3 x na vode) je to Pulsar 420 podlepený
10.06. Volné místo: Pohodové řeky Provence 4.7. - 12.7.2026 https://www.povoda.cz/Zajezd/26Z006#FRANCIE---pohodove-reky
08.06. Bazar prodám: Prodám 2 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří lodí 5-7 let. Na všech lodích je dělaná nějak
29.05. Bazar prodám: Waka Gangsta 275 cm, 360 litrů, kajak pro velký kluky. Málo jetý.
Vtip Karla Macase
23.06.
Úpa: druhý jez v Úpici - km 32. Po prohlídce za velmi malé vody z již otevřené cyklostezky upřesňuji: p
21.06.
Metuje: Problematické přenášení jezu na 36.7 km (poblíž prameníků v Bělovsi). Kvůli stavbě kolonády je do 28
08.06.
Jihlava: Pozor mezi Medlovem a Smolínem - padlý strom přes celou řeku, za ním nachytáno několik metrů klacků,
08.06.
Tichá Orlice: 5.- 6. 6. 2026 sjezd na Sambách a Tydře z Újezda u Chocně do Týniště. Stav vody dle vodočtu v Čermné
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re